A hajhullás okai
Általános iskolás voltam, az alsó tagozat valamelyik évében, magam sem emlékszem már pontosan mikor, de egy ujjbegynyi helyen kihullott a hajam. Szörnyű katasztrófának éltem meg, azt gondoltam mindenki észrevette, sőt, talán egyenesen csak azt látja, nem is engem (persze nem látszott mert akkor is hosszú loboncom volt, és épp olyan helyen, hogy ráomlott a hajam, de én tudtam, hogy ott van, és ez elég volt). nagyon szégyelltem magam, aztán fejpántot kezdtem hordani, amíg a hajam vissza nem nőtt.
Hogy mi volt az oka?
Szerintem pont ugyanaz, amiért 8 éven át (amíg ebben a bentlakásos iskolában éltem 6 éves koromtól 14 éves koromig) szinte minden hónapban herpesz virított a számon…a stressz.
Aztán évek múlva megint elkezdődött diffuz (szétszórtan) a hajhullásom, de azt már a pajzsmirigyem okozta. Azóta azt sikeresen kezeltem, megtaláltam azt a komplexet, amit minden évben 3x kúraszerűen végigcsinálok, és ez helyre is jött.
De lássuk, hogy mi minősül normálisnak, és mi kórosnak, hajhullást illetően.
Átlagosan napi 60-100 hajszál elvesztését tekinthetjük normálisnak. Ha ennél nagyobb mértékű, esetleg nem nő vissza a haj, vagy kopasz foltok jelennek meg, akkor érdemes szakemberrel kivizsgáltatni magunkat.
A hajhullás komoly esztétikai kihívást jelent, amely erősen csökkentheti az érintettek önbizalmát. Másrészt bizonyos esetekben éppen ez a tünet hívhatja fel a figyelmet arra, hogy valami nem működik optimálisan a szervezetünkben, tehát semmiféleképpen sem szabad félvállról venni a problémát
A Hajhullás okait boncolgassuk egy kicsit:
1. Hormonális változások például a szülést vagy a menopauza időszakát követően. Ilyenkor gyakori jelenség a hajszálak elvékonyodása, ezért a korábbi dús haj tömege jelentősen csökkenhet.
2. Bizonyos betegségek, például pajzsmirigyproblémák, nőgyógyászati panaszok, hormonális betegségek.
3. Hajvesztés gyógyszer mellékhatásként is jelentkezhet.
4. Meghúzódhatnak a hátterében a szervezetben zajló gyulladásos folyamatok, akár fog- vagy ínygyulladás. Ilyenkor hasznos lehet a góckutatás.
5. Helytelen hajápolási szokások: túl gyakori, gyengébb minőségű termékkel végzett hajfestés, hajvasalás, a haj túl szoros és gyakori összefogása.
6. Vitamin és ásványianyag hiány (A Zöldturmix tele van vitaminokkal ás ásványi anyagokkal..csak mondom )
7. A fejbőrt érintő gombás fertőzés is nagyfokú hajvesztéssel járhat.
8. Kezeletlen stressz.
9. A fehérje- és vashiány gyakorta vezet hajhulláshoz. A cinkhiánynak szerepe lehet az ekcéma kialakulásában, emellett fáradtságot, hasmenést és hajhullást is okoz. (Zöldturmix fogyasztása segít pótolni a fehérjét, és vasat..is )
+1 Demodex atkák jelenléte (a Demodex atka az ízeltlábúak közé tartozó parazita, mely természetes módon megtalálható az emberi testen. Legtöbbször észrevételen marad, nem okoz semmilyen panaszt. Azonban nagyobb számú jelenlétük nem kívánt bőrproblémák kiváltó oka lehet, mint a rosacea, pattanás vagy éppen a hajhullás).
Amint azt láthatjátok, számos oka lehet annak, ha hullik a hajad. Ha megtettél mindent, teljesen megfelelő a vitamin, ásványi anyag beviteled (iszod minden nap a kis zöldturmixodat), ha minőségi hajápoló termékeket használsz, és így sem javul a helyzet, akkor „már csak” egy pár orvost kell felkeresned:
-Fül.orr-gégész
-Fogorvos
-Endikronológus
-Trichológus
-hajgyógyász
-Nőgyógyász
A lényeg, hogy tekintsd a hajhullást egy figyelmeztetésnek, amit azért küld a tested, hogy valami nincs rendben.De addig is, amíg végig-kilicselsz minden orvost, ajánlok egy főzetet, amit érdemes kipróbálnod: csalánteához adjunk hozzá egy kis zsályát, majd az így kapott főzetbe cseppentsünk 5-10 csepp rozmaring illóolajat, és azzal öblítsük le a hajunkat!
A Zöld legyen Veled!
Ölelés
Mariann
A fotón ereszd el a hajam van..képletesen esti just dance a gyerekekkel..imádok táncolni…mééég mindig
0 hozzászólás